Żywność ekologiczna

Ekologia dla wymagających

Wszystkim Klientom E.Leclerc prowadzącym ekologiczny tryb życia serdecznie polecamy dział z produktami BIO i EKO. Ochrona środowiska jest dla nas niezwykle ważna, podobnie jak stałe zapewnianie Państwu zróżnicowanych, jakościowych produktów. Kupując produkty z zielonym listkiem wspierają Państwo produkty opracowane w zgodzie z prawami człowieka i natury oraz przyczyniają się Państwo do zrównoważonego rozwoju naszej planety.

Nasza oferta z certyfikowanymi produktami BIO obejmuje świeże jedzenie i napoje, które dzięki ekologicznej technologii produkcji zawierają pełnię składników odżywczych, witamin i minerałów. Pełnoziarniste produkty mączne, oleje bogate w nienasycone kwasy tłuszczowe omega-3, jakościowe mięsa i nabiał oraz pełne witamin owoce i warzywa to tylko część z szerokiej gamy produktów EKO, którą dla Państwa przygotowaliśmy. Dbamy o potrzeby wszystkich naszych Klientów, dlatego też w ofercie ekologicznej żywności wiele propozycji znajdą dla siebie alergicy, uczuleni na gluten i lakotzę, cukrzycy oraz każdy, kto dbając o linię
i zdrowie, chciałby wystrzegać się sztucznie ulepszanych produktów.

Z myślą o dzieciach

Zdrowe nawyki żywieniowe najlepiej wdrażać jak najwcześniej. Dlatego w ofercie BIO sklepów E.Leclerc, z myślą o dzieciach, dostępne są specjalne artykuły z certyfikatem Demeter, pochodzące z renomowanych upraw biologiczno-dynamicznych. Kupując produkty z tym oznaczeniem rodzice mogą być pewni, że ich produkcja była regularnie kontrolowana, przez co odznaczają się one wzorową jakością.

Dzięki produktom BIO z E.Leclerc dzieci mogą jeść zdrowo przez cały dzień. W naszej ofercie znajduje się między innymi wiele wartościowych i pożywnych przekąsek na drugie śniadanie oraz ekologiczne ciastka, słodycze, czy bakalie dla małych i dużych amatorów podjadania. Z nami dzieci mogą przekonać się, że to co zdrowe, może być też pyszne!

Nie tylko żywność

Produkty ekologiczne oferowane przez E.Leclerc to nie tylko żywność – to także różnorodne artykuły higieniczne, chemia gospodarcza, czy hipoalergiczne kosmetyki. E.Leclerc jest jedynym importerem marki Uni Vert, posiadającej prestiżowy certyfikat Ecocert, gwarantujący że przynajmniej 95% surowców produktu jest pochodzenia naturalnego, z których również przynajmniej 95% musi pochodzić z upraw biologicznych. Artykuły chemii gospodarczej marki Uni Vert, oferowane w ekologicznych opakowaniach, zostały opracowane na bazie środków pochodzenia roślinnego, dzięki czemu nie pozostawiają znacznych resztek zanieczyszczających nasze środowisko naturalne. Na przykład: starannie dobrana formuła środków do zmywania naczyń Uni Vert nie tylko skutecznie usuwa najtrudniejsze zabrudzenia, ale też dzięki substancjom antywapiennym i słabej zasadowości zapewnia naczyniom piękny połysk oraz trwałość ozdób i dekoracji. Dostępne w E. Leclerc ekologiczne artykuły chemii gospodarczej, higieniczne i kosmetyczne to renomowana jakość bez substancji szkodliwych dla środowiska oraz użytkowników.

Niezależnie od tego, czy Klienci będą poszukiwać w działach ekologicznych E.Leclerc zdrowej żywności, czy też kosmetyków lub artykułów chemii gospodarczej, zawsze mogą liczyć na szeroki wybór asortymentu i najwyższą jakość.